Vastuvõtt

Dokumentide vastuvõtt 2024/2025. õppeaastaks algab 15. mail 2024.

Kooli infopäev on 9. mail 2024 kell 9.00 - 16.00

Dokumentide vastuvõtt toimub läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.ee ja kestab järgmiselt:

• Põhikooli baasil erialadele kuni 5. juulini 2024;
    testid ja vestlused toimuvad 26. juunist kuni 8. juulini 2024;
    vastuvõtukomisjon on 9. juulil 2024;
    I kursuse õppetöö eelnädal on 26. kuni 30. augustini 2024.
    Õppetöö algab 1. septembril 2024.
  • Keskkooli baasil erialadele kuni 23. augustini 2024;
    testid ja vestlused toimuvad 26. kuni 29. august 2024;
    vastuvõtukomisjoni toimumise ja õppetöö alguse aja täpsustame mai teises pooles.

Testid (üldtest ja erialatest) ning vestlused toimuvad Tallinna Polütehnikumis kohapeal: Pärnu mnt 57, Tallinn.

Kooli infopäev on 9. mail 2024, kell 9.00 - 16.00.

Kavas on erialasid tutvustavad töötoad, kus saab kätt proovida põnevates tegevustes ning infotunnid, kus oma õpikogemusi jagavad meie kooli õpilased ja erialade kohta täpsemalt saab küsida erialaosakondade juhatajatelt. Lisaks on terve päeva jooksul koolimaja I korrusel avatud infolaud ja toimuvad väikesed kooli tutvustavad meelelahutuslikud tegevused.

Ajakava:

• 9:00  avame uksed
  • 9:00-15:00 erialasid tutvustavad töötoad
  • 12:00-13:00 infotund
  • 15:00-16:00 infotund

Erialasid tutvustavad töötoad:

• "Olen ise kaanepoiss või kaanetüdruk" - Kuidas valmib poster? Ülevaade fotogaafiast, kujundusest, trükist.
  • "Põgenemistuba DigiEscape" - ülesanded kombineerivad elektroonika ja arvutivaldkonna oskusi.
  • "Vooluring" - koostame ja katsetame erinevaid elektriskeeme.
  • "Elektromagnetiline induktsioon" - ehitame valmis elektrimootori ja katsetame seda.
  • "Arduino" - tutvume Arduino kontrolleriga ja loome skeeme.

NB! Töötubadesse ja infotundidele on vajalik eelregistreerimine – https://forms.office.com/e/vRtT2Dw3AR

Eelregistreerimine on avatud 8.04 – 26.04.24 või kuni kohtade täitumiseni.

Lisainfo Infopäeva kohta: koolistoimub@tptlive.ee või telefon 610 3625 (vastab tööpäeviti kell 10.00 – 15.00).

Vastuvõtuga seotud küsimuste tekkimisel küsige nõu vastuvõtukomisjoni telefonilt 610 3623 (vastab tööpäeviti kell 10.00 – 14.00).

Vastuvõtukomisjoni töökord, vastuvõtutingimused ning vastuvõtutestide ja -vestluste ajakava 2023. aastal.

Telekommunikatsiooni nooremspetsialist

Heli-pilt-valgus on inimesi alati võlunud.

Telekommunikatsiooni spetsialistid on hinnatud tulevikutegijad.

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg, õppekeelÕppekava maht
ÕppeliikKutsekeskharidusõpe (441)ÕppevormStatsionaarne päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg, õppekeel3 aastat, eesti keelÕppekava maht180 EKAP

Kas Sa kruvisid lapsena lahti kodus oleva vana raadio või vaatasid sisse oma arvutile või telekale või kitarri asemel tundus hoopis põnevam helipult? Või tahtsid hoopiski vanematelt teada, kuidas saab vanaisa hääl telefoni sisse või tädi pilt teleekraanile, siis sea sammud õppima telekommunikatsiooni. Kooslus heli-pilt-valgus on see, mis on inimesi alati võlunud, aga kuidas on võimalik tehniliselt seda põnevat ja keerulist maailma luua, seda võiksid õppida just Sina! Telekommunikatsiooni spetsialistid on hinnatud tulevikutegijad, just nende tehnilised oskused ja teadmised on aluseks tänastele igapäevastele mugavustele - mobiilside, kiire netiühendus, terav telepilt ning kvaliteetne heli.

Lõpetamine: Kooli lõpetamiseks tuleb sooritada kooli lõpueksam. Lõpetajad saavad kutsekeskhariduse ning võivad soovi ja võimete korral jätkata õpinguid kõrgkoolides.

Lingid: 153120 Telekommunikatsiooni nooremspetsialist õppekava, moodulite rakenduskava, üldharidusõpingute moodulite rakenduskava