Vastuvõtt

Dokumentide vastuvõtt 2024/2025. õppeaastaks algab 15. mail 2024.

Dokumentide vastuvõtt toimub läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.ee.

Testid (üldtest ja erialatest) ning vestlused toimuvad Tallinna Polütehnikumis kohapeal: Pärnu mnt 57, Tallinn.

Info dokumentide vastuvõtmise, testide ja vestluste kohta lisame aprillikuu jooksul.

Kooli infopäev on 9. mail 2024, kell 9.00 - 16.00.

Kavas on erialasid tutvustavad töötoad, kus saab kätt proovida põnevates tegevustes ning infotunnid, kus oma õpikogemusi jagavad meie kooli õpilased ja erialade kohta täpsemalt saab küsida erialaosakondade juhatajatelt. Lisaks on terve päeva jooksul koolimaja I korrusel avatud infolaud ja toimuvad väikesed kooli tutvustavad meelelahutuslikud tegevused.

Ajakava:

• 9:00  avame uksed
  • 9:00-15:00 erialasid tutvustavad töötoad
  • 12:00-13:00 infotund
  • 15:00-16:00 infotund

Erialasid tutvustavad töötoad:

• "Olen ise kaanepoiss või kaanetüdruk" - Kuidas valmib poster? Ülevaade fotogaafiast, kujundusest, trükist.
  • "Põgenemistuba DigiEscape" - ülesanded kombineerivad elektroonika ja arvutivaldkonna oskusi.
  • "Vooluring" - koostame ja katsetame erinevaid elektriskeeme.
  • "Elektromagnetiline induktsioon" - ehitame valmis elektrimootori ja katsetame seda.
  • "Arduino" - tutvume Arduino kontrolleriga ja loome skeeme.

NB! Töötubadesse ja infotundidele on vajalik eelregistreerimine – https://forms.office.com/e/vRtT2Dw3AR

Eelregistreerimine on avatud 8.04 – 26.04.24 või kuni kohtade täitumiseni.

Lisainfo Infopäeva kohta: koolistoimub@tptlive.ee või telefon 610 3625 (vastab tööpäeviti kell 10.00 – 15.00).

Vastuvõtuga seotud küsimuste tekkimisel küsige nõu vastuvõtukomisjoni telefonilt 610 3623 (vastab tööpäeviti kell 10.00 – 14.00).

Vastuvõtukomisjoni töökord, vastuvõtutingimused ning vastuvõtutestide ja -vestluste ajakava 2023. aastal.

Printmeedia: Trükkal

Trükitööstus on võlumaailm!

Ofsettrükkalil on täpne silm ja abiks filigraansed mõõteseadmed.

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg, õppekeelÕppekava maht
ÕppeliikKutsekeskharidusõpe (441)ÕppevormStatsionaarne päevaõpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg, õppekeel3 aastat, eesti keelÕppekava maht180 EKAP
ÕppeliikKutseõpe keskhariduse baasilÕppevormMittestatsionaarne õpe (sessiooniõpe)Eeldus alustamiseksKeskharidusÕppeaeg, õppekeel2 aastat, eesti keelÕppekava maht120 EKAP

Oled Sa mõelnud, kuidas saab pilt T-särgile või kommipaberile? Sulle meeldivad trükitud plakatid, kaunid pakendid, Sa usud, et paberil olevad raamatud ja ajalehed-ajakirjad on ägedamad nende e-sõsaratest - siis on Sinu tulevik trükitööstuses. Suured ja väikesed trükimasinad, keerulised ja lihtsad järeltöötlusseadmed, täpne silm ja veelgi täpsemad mõõteseadmed. See tunne, kui oled valmis teinud oma esimese täiesti iseseisva trükise, on äge ja Sa tahaksid alustada kohe järgmise tegemist. Trükitööstus on võlumaailm, mis on ainult kõige tugevamatele!

Õppetöö korraldus:

• Pärast põhikooli päevaõppes: tunnid toimuvad esmaspäevast reedeni.
  • Pärast keskkooli sessiooniõppes: õppetöö toimub sessiooniti, sessioon toimub igal nädalal neljapäevast laupäevani.

Lõpetamine: Kooli lõpetamiseks tuleb sooritada kutseeksam "Ofsettrükkal, tase 4".
NB! Põhikooli baasil õppinud lõpetajad saavad kutsekeskhariduse ning võivad soovi ja võimete korral jätkata õpinguid kõrgkoolides.

Lingid: